Advarsel

CALIFORNIA

Proposition 65-advarsel

Bruk av dette produktet kan forårsake eksponering for kjemikalier som staten California vet forårsaker kreft, fødselsdefekter eller annen forplantningsskade.

Sikkerhet

Sikkerhets- og instruksjonsmerker

Graphic

Sikkerhetsmerker og instruksjoner er lett synlige for føreren og er plassert i nærheten av alle områder som representerer en potensiell fare. Bytt ut alle merker som er ødelagte eller mangler.

decal133-8061

Montering

Note: Fastslå hva som er høyre og venstre side på maskinen, ved å stå i normal arbeidsstilling.

Klargjøre maskinen

Gjør klar gressklipperen før du fester på viften og finishingsettet.

  1. Parker maskinen på en jevn flate, koble fra kraftuttaket, flytt bevegelseskontrollspakene til NøYTRAL, LåST stilling, og aktiver parkeringsbremsen.

  2. Vri nøkkelbryteren til AV-stillingen, ta ut nøkkelen og vent til all bevegelse er stoppet før du forlater førersetet.

  3. Reparer alle bøyde eller skadde områder på klippeenheten og erstatt eventuelle deler som mangler.

  4. Fjern rusk fra klippeenheten eller bakre del av gressklipperen slik at det blir enklere å montere.

Montere remskiveenheten

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Dobbel remskiveenhet1
  1. Senk klippeenheten til laveste klippehøyde.

  2. Fjern høyre remdeksel (Figur 1).

    g034074
  3. Fjern klipperemmen fra høyre remskive.

    Note: Behold høyre remdeksel, knotten og remmen for senere bruk hvis du fjerner oppsamlerens vifte og remskive.

  4. Legg en kloss under høyre knivspindel, som er under klippeenheten, før du fjerner remskiven til høyre klippeenhet (Figur 2).

    Note: Dette hindrer at spindeldelene faller ned når du fjerner remskivemutteren.

  5. Fjern den eksisterende remskivemutteren, skiven og remskiven (Figur 2). Ta vare på disse komponentene for senere bruk.

  6. Monter den nye dobbelremskiven til spindelen og fest med skiven og remskivemutteren du fjernet tidligere (Figur 2). Trekk til mutteren med et moment på 176–203 Nāˆ™m.

  7. Når den nye remskiveenheten er på plass, fester du klippeenhetsremmen til nedre remskive.

    g033896

Fjerne eksisterende antiskalperingsvalse og brakett

(Bare for klippeenheter på 152 cm)
  1. Rengjør området rundt høyre, bakre antiskalperingshjul.

  2. Fjern antiskalperingsvalsen fra braketten ved å løsne og fjerne flensmutteren (3/8 tomme) og akselbolten (3/8 x 4–1/2 tomme), som vist i Figur 3.

  3. Fjern de tre låseboltene (ā…œ x ¾ tomme) og flensmutterne (ā…œ tomme) som fester braketten til gressklipperen (Figur 3).

    Note: Ta vare på all maskinvare til senere.

    g003313

Montere viftehengselen

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Viftehengsel1
Metallmal1
Bolt (3/8 x 1 tomme)3 eller 4
Låsemutter (3/8 tomme)3 eller 4

Modell 31212

  1. Monter metallmalen til klippeenheten ved å sette låseboltene og mutterne du fjernet tidligere inn i hullene i klippeenheten (Figur 4).

    Note: Sørg for at låseboltene og mutterne er skrudd fast og at malen er plassert tett opp mot klippeenheten.

  2. Bruk kjørneren til å banke nye gressklipperhull ved hjelp av de fire hullene i malen (Figur 4).

  3. Fjern metallmalen og bruk et skarpt bor til å bore fire styrehull (1/8 tum) (Figur 4).

  4. Bor fire hull (13/32 tum) i styrehullene med et skarpt bor (Figur 4).

    g033910
  5. Monter den nye viftehengselen med fire bolter (3/8 x 1 tomme) og fire låsemuttere (3/8 tomme) ved hjelp av de borede hullene (Figur 5).

    g033908

Modell 31213

  1. Monter metallmalen til klippeenheten ved å sette låseboltene og mutterne du fjernet tidligere inn i hullene i klippeenheten (Figur 6).

    Note: Sørg for at låseboltene og mutterne er skrudd fast og at malen er plassert tett opp mot klippeenheten.

  2. Bruk kjørneren til å banke nye gressklipperhull ved hjelp av de tre hullene i malen (Figur 6).

  3. Fjern metallmalen og bruk et skarpt bor til å bore tre styrehull (1/8 tum) (Figur 6).

  4. Bor tre hull (13/32 tum) i styrehullene med et skarpt bor (Figur 6).

    g011122
  5. Monter den nye viftehengselen med tre bolter (3/8 x 1 tomme) og tre låsemuttere (3/8 tomme) ved hjelp av de borede hullene (Figur 7).

  6. Monter antiskalperingsvalsen til viftehengselen med akselbolten du fjernet tidligere (3/8 x 4–1/2 tomme), avstandsstykket, hylsen og flensmutteren (3/8 tomme). Se (Figur 7).

    g011056

Føre vifterem inn i vifteenheten

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Vifterem1
Fjær1
  1. Hvis tilstede, klipper du den eksisterende remdekselbraketten slik at den er på linje med kanten på øvre klippeenhet. Se Figur 8.

    Note: Fjern skarpe kanter.

    Note: Når dette settet fjernes, monter den nye dekselbraketten. Se Montere den nye remdekselbraketten ved fjerning av settet.

    g033986
  2. Fest remmen rundt vifteremskiven (Figur 9).

  3. Fest fjæren til lederullarmen og stiften på vifteenheten (Figur 9).

    g003398

Montere vifteenheten

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Vifteenhet1

Advarsel

En utildekket utslippsåpning kan føre til at gressklipperen slynger objekter mot deg eller andre i nærheten, noe som kan resultere i alvorlig skade. Det kan også oppstå kontakt med kniven.

  • Du må aldri bruke gressklipperen uten at du har montert en dekkplate, kvernplate eller en gressutløpssjakt og -oppsamler.

  • Sørg for at gressavlederen er montert når du fjerner gressutløpssjakten og -oppsamleren.

  1. Fjern sideutkastssjakten fra klippeenheten (Figur 10).

    g002519
  2. Før stiften på vifteenheten inn i svingbolthullet (Figur 11).

    g011124
  3. Steng vifteenheten for å se om låsene er riktig justert. Løsne eller stram bolten slik at låsene holder vifteenheten stramt mot klippeenheten, men at den fremdeles kan frigjøres manuelt (Figur 12).

    g011125
  4. Monter fjæren, som vist i Figur 13.

    Note: Sørg for at krokene er plassert riktig.

    g011126
  5. Dytt den fjærbelastede lederullen bakover og legg remmen over remskiven på klippeenheten. Sørg for at remmen ligger riktig rundt vifteremskivene (Figur 14).

    g011127
  6. Stram låseboltene.

Montere remdekslet og bolten

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Remdeksel1
Bolt (1/2 x 2–1/2 tomme)1
Mutter (½ tomme)1
  1. Senk klippeenheten til laveste klippehøyde.

  2. Monter det nye remdekslet slik at hakkene på begge sider går over remdekselstøttene (Figur 15 og Figur 16).

    g034077
    g011051
  3. Senk klippeenheten og monter en bolt (1/2 x 2–1/2 tomme) og en mutter (1/2 tomme) i klippehøydehullet på 152 mm (Figur 17).

    Note: Dette hindrer at den doble remskiven tar skade når du hever klippeenheten.

    g011183

Montere viftevernene

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Fremre vern1
Bakre vern1
Bolt (1/4 x 5/8 tomme)6
Mutter (1/4 tomme)1
  1. Monter fremre vern hjelp av tre bolter og en mutter (1/4 tomme). Se Figur 18.

  2. Monter bakre vern hjelp av tre bolter (Figur 18).

    g034078

Montere rørlåsen

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Låsebrakettenhet1
Bolt (3/8 x 2–1/2 tomme)2
Mutter (3/8 tomme)2
Låsebrakettstropp1
Skrue (nr. 10 x 1/2 tomme)2
Mutter (nr. 10)2
  1. Monter låsebrakettenheten på viften med to bolter og to mutre (Figur 19).

    g033958
  2. Fest låsebrakettstroppen til brakettenheten med to skruer (nr. 10 x 1/2 tomme) og to muttere (nr. 10). Se Figur 20.

    g033957

Montere den nye remdekselbraketten ved fjerning av settet

(Bare for modell 31212)

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Remdekselbrakett1
Låseskrue (1/4 x 3/4 tomme)2
Låsemutter (¼ tomme)2
  1. Bor to hull (0,266 tum eller borstørrelse H) inn i øvre klippeenhet med et skarpt bor. Se Figur 21 for riktig posisjonering.

    g033989
  2. Monter den nye remdekselbraketten med to låsebolter (1/4 x 3/4 tomme) og to låsemutre (1/4 tomme), som vist i Figur 22.

    g033987

Montere stoppeinnretningen for gass

For CE-samsvarende internasjonale GM7200- eller GM7210-maskiner med Kubota-motorer

Deler som er nødvendige for dette trinnet:

Stoppeinnretning for gass1

Note: Denne prosedyren er kun for CE-samsvarende internasjonale GM7200- eller GM7210-maskiner med en Kubota®-motor.

  1. Fjern mutteren og skiven som fester hastighetskontrollspaken til regulatorakselen (Figur 23).

    g012500
  2. Sett stoppeinnretningen for gass på regulatorakselen slik at tappen hviler mot flaten på hastighetskontrollspaken (Figur 23).

  3. Monter skiven og mutteren på akselen og stram til 9,7 til 12,0 N·m.