Sissejuhatus

See masin on ette nähtud kodus kasutamiseks. See on mõeldud peamiselt lume eemaldamiseks sillutatud pindadelt, nagu sõidu- ja kõnniteedelt ning muudelt liiklemiseks ette nähtud elu- või äripindadelt. See on mõeldud kasutamiseks Toro 60 V liitiumioon-akupakkidega. Neid akupakke võib laadida ainult Toro 60 V liitiumioonakude laadijaga. Nende toodete kasutamine muudel kui ettenähtud kasutusotstarvetel võib osutuda ohtlikuks teile ja kõrvalseisjatele.

Lugege seda informatsiooni hoolikalt oma toote õigeks kasutamiseks ja hooldamiseks ning vigastuste ja toote kahjustamise vältimiseks. Teie vastutate toote nõuetekohase ja ohutu kasutamise eest.

Kui soovite saada teavet tooteohutuse, kasutusjuhendite, lisaseadmete ja edasimüüjate kohta või soovite oma toodet registreerida, külastage veebisaiti www.Toro.com.

Kui vajate hooldust, Toro originaalvaruosi või lisainfot, võtke ühendust volitatud teeninduse või Toro klienditeenindusega ning hoidke valmis oma toote mudeli- ja seerianumbrid. Joonis 1 näitab tootel mudeli- ja seerianumbri asukohta. Kirjutage numbrid selleks ette nähtud tühjale alale.

Important: Garantiiteabele, varuosadele ja muule tootega seotud teabele juurdepääsuks võite oma mobiilseadmega skannida seerianumbri sildil olevat QR-koodi (kui on olemas).

g397375

Hoiatussümbol

Nii selles juhendis kui ka masinal näidatud hoiatussümbol (Joonis 1) tähistab olulisi ohutusteated, mida peate õnnetuste vältimiseks järgima.

g000502

Hoiatussümbol asub teabe kohal, mis hoiatab teid ohtlike tegevuste või olukordade eest ning millele järgnevad sõnad OHTLIK, HOIATUS või ETTEVAATUST.

OHTLIK tähistab vahetult ohtlikku olukorda, mille vältimata jätmine põhjustab surma või raske kehavigastuse.

HOIATUS tähistab potentsiaalselt ohtlikku olukorda, mille vältimata jätmine võib põhjustada surma või raske kehavigastuse.

ETTEVAATUST tähistab potentsiaalselt ohtlikku olukorda, mille vältimata jätmine võib põhjustada kergeid või mõõdukaid vigastusi.

Selles juhendis kasutatakse veel kahte sõna teabe esiletõstmiseks. Tähtis“ juhib tähelepanu eriomasele tehnilisele teabele ning märkus“ rõhutab erilist tähelepanu väärivat üldist teavet.

See toode on kooskõlas kõigi asjakohaste Euroopa direktiividega: lisateavet vaadake eraldi tootepõhiselt vastavusdeklaratsiooni lehelt.

Ohutus

HOIATUS! Elektrilise masina kasutamisel tuleb tulekahju, elektrilöögi või vigastuste ohu vähendamiseks alati lugeda ning järgida peamisi ohutust puudutavaid hoiatusi ja juhiseid, sealhulgas järgmisi.

LUGEGE LÄBI KÕIK JUHISED

HOIATUS! Elektrilise masina kasutamisel tuleb tule, elektrilöögi või vigastuste ohu vähendamiseks alati järgida peamisi ettevaatusabinõusid, sealhulgas järgmisi.

I. Väljaõpe

  1. Masina kasutaja vastutab igasuguste õnnetuste või ohtude eest, mis juhtuvad teistega või ohustavad nende vara.

  2. Enne masina käivitamist lugege see kasutusjuhend läbi ja tehke endale selgeks. Veenduge, et kõik masina kasutajad oskaksid seda kasutada, kiiresti välja lülitada ja mõistaksid hoiatusi.

  3. Ärge lubage lastel masinat, akupakki ja akulaadijat kasutada ega nendega mängida; kohalikud eeskirjad võivad masina kasutaja vanust piirata.

  4. Ärge lubage lastel või väljaõppeta isikutel seadet kasutada ega hooldada. Lubage seadet kasutada või hooldada vaid vastutavatel, väljaõppega, juhistega tutvunud ning füüsiliselt võimekatel inimestel.

  5. Enne seadme, akupaki ja akulaadija kasutamist lugege läbi kõik juhised ja toodetel märgitud hoiatusmärgistused.

  6. Tutvuge masina, akupaki ja akulaadija juhtimisseadmete ja õige kasutamisega.

II. Ettevalmistus

  1. Hoidke kõrvalised isikud ja lapsed tööalast eemal.

  2. Ärge kunagi lubage lastel masinat kasutada.

  3. Ärge töötage masinaga, kui kõik selle kaitse- ja turvaseadmed pole paigas ega tööta masinal korralikult.

  4. Vaadake üle ala, kus hakkate masinat kasutama, ja eemaldage kõik esemed, mis võivad masina tööd segada või masinalt viskuda.

  5. Kasutage ainult Toro määratud akupakki. Teiste tarvikute ja lisaseadmete kasutamine võib suurendada vigastuste ja süttimise ohtu.

  6. Akulaadija ühendamine pistikupesaga, mille pingevahemik pole 100 kuni 240 V, võib põhjustada tulekahju või elektrilöögi. Ärge ühendage akulaadijat muu kui 100 kuni 240 V pistikupesaga.

  7. Ärge kasutage kahjustatud või muudetud akupakki või akulaadijat, mis võib käituda ettearvamatult, põhjustades tulekahju, plahvatuse või vigastuse ohtu.

  8. Kui akulaadija toitejuhe on kahjustatud, pöörduge selle vahetamiseks volitatud teenindusse.

  9. Laadige akupakki ainult Toro määratud akulaadijaga. Ühele tüübile akupakile sobiv laadija võib teise akupakiga kasutamisel tekitada tuleohtu.

  10. Laadige akupakki ainult hästi ventileeritavas kohas.

  11. Järgige kõiki laadimisjuhiseid ja ärge laadige akupakki väljaspool juhendis määratletud temperatuurivahemikku. Vastasel juhul võite akupakki kahjustada ja suurendada tuleohtu.

  12. Riietuge õigesti: kandke sobivat riietust, sh kaitseprille, pikki pükse, hea libisemiskindlusega jalatseid ja kõrvaklappe. Pange pikad juuksed kinni ning ärge kandke avaralõikelisi riideid või ehteid, mis võivad liikuvate osade vahele kinni jääda.

III. Kasutamine

  1. Kokkupuude liikuva rootoriga võib põhjustada tõsiseid vigastusi. Hoidke oma käed ja jalad kõigist masina liikuvatest osadest eemal. Hoidke tühjendusavad puhtana.

  2. Püsige masinaga töötamise ajal käepidemete taga ja väljalaskeavast eemale.

  3. Selle masina kasutamine muudel kui ettenähtud otstarvetel võib osutuda ohtlikuks teile ja kõrvalseisjatele.

  4. Vältige tahtmatut käivitamist: hoolitsege selle eest, et enne akupaki ühendamist ja masina käsitsemist oleks elektriline käivitusvõti süütelukust eemaldatud.

  5. Olge võimalikult tähelepanelik masina töötamise ajal. Ärge tegelege tegevustega, mis juhivad tähelepanu kõrvale; vastasel korral võivad tekkida vigastused või varaline kahju.

  6. Enne masina käivitamist vabastage kõik sidurid ja lülitage käik neutraalasendisse.

  7. Enne masina seadistamist, hooldamist, puhastamist või hoiustamist peatage masin, eemaldage elektriline käivitusvõti, eemaldage akupakk masinast ja oodake ära kogu liikumise lõpp.

  8. Eemaldage masinast akupakk ja elektriline käivituslüliti alati, kui jätate selle järelevalveta või enne tarvikute vahetamist.

  9. Ärge sundige masinat: masin töötab paremini ja ohutumalt kiirusel, milleks see oli ette nähtud.

  10. Olge valvas: jälgige oma tegevusi ja kasutage tervet mõistust masinaga töötamisel. Ärge kasutage masinat haigena, väsinuna või alkoholi ja ravimite mõju all.

  11. Kasutage masinat ainult hea nähtavuse ja sobivate ilmastikutingimuste korral.

  12. Olge äärmiselt tähelepanelik masinaga tagurdamisel või enda poole tõmbamisel.

  13. Hoidke oma jalgealune ja tasakaal stabiilne, eriti nõlvadel. Olge äärmiselt tähelepanelik, muutes nõlvadel suunda. Ärge kasutage masinat liiga järskudel nõlvadel. Kõndige, ärge kunagi jookske masinaga.

  14. Lahutage tigu toiteallikast, kui te masinat ei kasuta.

  15. Ärge suunake väljapaisatavat materjali kellegi poole. Vältige materjali väljalaskmist seina või takistuste vastu; materjal võib teie vastu tagasi põrgata. Enne kruusapindadele sõitmist lülitage masin välja.

  16. Olge masina kasutamisel kruusakattega sissesõitudel, kõnniteedel ja teedel või nende ületamisel äärmiselt ettevaatlik. Olge varjatud ohtude või liikluse suhtes valvel.

  17. Kui masin põrkub kokku mingi esemega või hakkab vibreerima, lülitage masin viivitamata välja, võtke välja võti, eemaldage akupakk ja oodake, kuni kogu liikumine lõpeb, enne kui hakkate masinat kahjustuste suhtes üle vaatama. Enne tööde jätkamist tehke kõik vajalikud parandustööd.

  18. Lülitage masin alati välja, kui mingil põhjusel lahkute töökohast.

  19. Enne masina ummistusest puhastamist lülitage masin välja ja kasutage ummistuse eemaldamiseks alati pulka või puhastustööriista.

  20. Enne masina transportimiseks pealelaadimist lülitage masin välja masin ja eemaldage elektriline käivituslüliti.

  21. Ärge kunagi kasutage masinat libedatel pindadel suurtel kiirustel.

  22. Ebasoodsates tingimustes võib akupakist lekkida vedelikke; vältige kontakti. Vedelikuga kokkupuutumisel loputage veega. Vedeliku sattumisel silma pöörduge arsti poole. Akupakist lekkinud vedelik võib põhjustada ärritust või põletust.

  23. Kaitske akupakki ja tööriista kokkupuute eest lahtise leegi ja äärmuslike temperatuuridega. Kokkupuude leegi või temperatuuriga üle 130 °C võib põhjustada plahvatuse.

  24. ETTEVAATUST! Valesti koheldud akupakk võib põhjustada tulekahju, plahvatuse või keemilise põletuse ohu.

    • Ärge võtke akupakki lahti.

    • Asendage akupakk ainult Toro akupakiga; teist tüüpi akupaki kasutamine võib põhjustada tulekahju või vigastuse.

    • Hoidke akupakke lastele kättesaamatus kohas ja originaalpakendis, kuni olete valmis neid kasutama.

IV. Hooldus ja hoiustamine

  1. Enne masina seadistamist, hooldamist, puhastamist või hoiustamist lülitage masin välja, võtke välja elektriline käivitusvõti, eemaldage akupakk masinast ja oodake ära kogu liikumise lõpp.

  2. Ärge proovige masinat ise remontida, välja arvatud juhistes näidatud viisil. Masina hooldust laske teostada volitatud teenindusel, kasutades identseid varuosi.

  3. Masina hooldamisel kandke kindaid ja kaitseprille.

  4. Rootori hooldamisel pidage meeles, et rootor võib endiselt liikuda, isegi kui toiteallikas on välja lülitatud.

  5. Parima jõudluse tagamiseks kasutage ainult Toro originaalvaruosi ja -tarvikuid. Muud varuosad ja tarvikud võivad osutuda ohtlikuks ning selline kasutamine võib toote garantii tühistada.

  6. Hooldage masinat – hoidke käepidemed kuivad, puhtad ning õli- ja rasvavabad. Hoidke kaitseseadmed paigas ja töökorras. Kasutage ainult identseid varuosi.

  7. Kontrollige regulaarselt kõiki kinnitusvahendeid, et veenduda masina ohutus töökorras olekus.

  8. Kontrollige masinat kahjustatud osade suhtes. Kontrollige, kas on valesti joondatud või kinnikiiluvaid liikuvaid osi, katkisi osi, paigaldust ja muid tingimusi, mis võivad selle tööd mõjutada. Kui juhistes pole öeldud teisiti, laske volitatud teenindusel parandada või asendada kahjustatud kaitseseade või selle osa.

  9. Kui akupakk ei ole kasutuses, hoidke see eemal metallist esemetest, nagu kirjaklambrid, mündid, võtmed, naelad ja kruvid, mis võivad klemmid lühistada. Aku klemmide lühistamine võib põhjustada põletusi või tulekahju.

  10. Kui te masinat ei kasuta, hoidke seda siseruumis, kuivas ja turvalises, lastele kättesaamatus kohas.

  11. Kui hoiundate masinat kauem kui 30 päeva, vt olulist teavet jaotisest Enne hoiulepanemist.

  12. ETTEVAATUST! Valesti koheldud akupakk võib põhjustada tulekahju või keemilise põletuse ohtu. Ärge võtke akupakki lahti. Ärge kuumutage akupakki temperatuuril üle 68 °C ega põletage seda. Asendage akupakk ainult Toro akupakiga; teist tüüpi akupaki kasutamine võib põhjustada tulekahju või plahvatuse. Hoidke akupakke lastele kättesaamatus kohas ja originaalpakendis, kuni olete valmis neid kasutama.

  13. Ärge visake akut tulle. Elemendid võivad plahvatada. Kontrollige kohalikke eeskirju võimalike eriliste jäätmekäitlusjuhiste kohta.

HOIDKE NEED

JUHISED ALLES

Ohutus- ja juhendsildid

Graphic

Ohutusmärgid ja juhised on kasutajale lihtsasti nähtavad ning asuvad iga võimaliku ohtliku koha lähedal. Asendage kõik kahjustatud või puuduvad märgised.

decal121-6817
decal121-6823
decal137-6198
decal121-1240
decal144-6028
decal137-9496
decal140-8492
decal137-9461

Paigaldus

Important: Akupakk pole selle ostmise ajal täielikult laetud. Enne masina esmakordset kasutamist vaadake Akupaki laadimine.

Akulaadija paigaldamine (valikuline)

Selleks toiminguks vajalikud osad:

Paigaldustarvikud (ei ole kaasas)2

Soovi korral paigaldage akulaadija turvaliselt seinale, kasutades laadija tagaküljel asuvaid seinakinnitusavasid.

Paigaldage see siseruumi (nagu garaaži või muusse kuiva kohta), pistikupesa lähedale ja lastele kättesaamatusse kohta.

Laadija paigaldamiseks abi saamiseks vaadake Joonis 3.

Libistage laadija sobivalt paigutatud kinnitusvahenditele, et see istuks kindlalt (kinnitusvahendid pole komplektis).

g290534

Ülemise käepideme paigaldamine

g344090

Renni paigaldamine

g344087

Veojõu ühendusvarda paigaldamine

g344089

Väljutustoru juhtvarda paigaldamine

g344086

Lumekaabitsa paigaldamine

g344088

Rehvirõhu kontrollimine

g344084

Tõkiste ja puhastusplaadi kontrollimine

Veoajami töö kontrollimine

Ettevaatust!

Kui veoajam pole õigesti reguleeritud, võib masin liikuda ettenähtud suunast vastupidises suunas ning põhjustada vigastusi ja/või varalist kahju.

Kontrollige veoajamit ja vajaduse korral reguleerige.

  1. Käivitage Masin; vt jaotist Masina käivitamine.

  2. Liigutage kiirust reguleeriv hoob asendisse R1; vt jaotist Kiirust reguleeriva hoova kasutamine.

  3. Vajutage vasak (vedu) hoob vastu käepidet (Joonis 10).

    g001011

    Masin peaks liikuma tagasi. Kui masin ei liigu või liigub edasi, toimige järgmiselt.

    1. Vabastage veohoob ja lülitage masin välja; vt jaotist Masina väljalülitamine.

    2. Ühendage pöördetapp kiirust reguleerivast hoovast lahti.

    3. Keerake pöördetapp kiirust reguleeriva hooval allapoole (päripäeva).

    4. Ühendage pöördetapp kiirust reguleeriva hoovaga.

  4. Vabastage veohoob.

  5. Liigutage kiirust reguleeriv hoob asendisse 1; vt jaotist Kiirust reguleeriva hoova kasutamine.

  6. Vajutage vasak (vedu) hoob vastu käepidet (Joonis 10).

    Masin peaks liikuma edasi. Kui masin ei liigu või liigub tagasi, toimige järgmiselt.

    1. Vabastage veohoob ja lülitage masin välja.

    2. Ühendage pöördetapp kiirust reguleerivast hoovast lahti.

    3. Keerake pöördetapp kiirust reguleeriva hooval ülespoole (vastupäeva).

    4. Ühendage pöördetapp kiirust reguleeriva hoovaga.

  7. Mis tahes reguleerimiste korral korrake seda toimingut seni, kuni reguleerimine pole enam vajalik.

Important: Kontrollige veotrossi juhul, kui masin liigub ajal, mil veohoob on vabastatud asendis, vt jaotist Veotrossi kontrollimine ja reguleerimine, või viige masin hoolduseks volitatud teenindusse.

Seadme ülevaade

g411293
g347780
g344092
g342171
MudelKaalPikkusLaiusKõrgus
3187564 kg142 cm71 cm117 cm
    

Akupakk

Mudel81875
Akupaki võimsus7,5 Ah
405 Wh

Aku tootja ettenähtud pinge = 60 V max ja 54 V nimivõimsus. Tegelik pinge erineb vastavalt koormusele.

Akulaadija

Mudel81805
Tüüp60 V MAX liitiumioonaku kiirlaadija
Sisend100–240 V vahelduvvool 50/60 Hz max 5,0 A
Väljund60 V MAX alalisvool 5,5 A

Sobivad temperatuurivahemikud

Akupaki laadimine/hoiustamine5 °C kuni 40 °C*
Akupaki kasutamine–30 °C kuni 49 °C*
Masina kasutamine–30 °C kuni 49 °C*

*Laadimisaeg pikeneb, kui te ei lae akut selles vahemikus.

Hoidke masinat, akupakki ja akulaadijat suletud, kuivas kohas.

Tarvikud/lisaseadmed

Masinale on selle võimekuse suurendamiseks saadaval mitmeid Toro heakskiidetud tarvikuid ja lisaseadmeid. Heakskiidetud tarvikute ja lisaseadmete loendit küsige volitatud teeninduselt või ametlikult Toro edasimüüjalt või vaadake seda veebisaidilt www.Toro.com.

Masina optimaalse jõudluse ja püsiva ohutuse tagamiseks kasutage ainult Toro originaalvaruosi ja lisaseadmeid. Teiste tootjate varuosad ja lisaseadmed võivad olla ohtlikud.

Kasutamine

Note: Masina vasaku ja parema poole tuvastamine tavalises tööasendis.

Enne kasutamist

Akupaki paigaldamine

  1. Veenduge, et akupakkide ventilatsiooniavad oleksid tolmust ja prügist puhtad.

  2. Tõstke akupesa kaas üles.

  3. Joondage akupaki õõnsus masina keelega ja libistage akupakk pesasse, kuni see lukustub (Joonis 9).

  4. Sulgege akupesa kaas.

  5. Korrake seda ülejäänud kahe aku õõnsuse juures (vajaduse korral).

    Note: Kõigi paigaldatud akude kombineeritud ampertundide arv peab olema 6,0 või rohkem, sest vastasel juhul ei saa masin käivituda.

    Note: Kui akupesa kaas ei sulgu täielikult, on aku halvasti paigaldatud.

g348180

Laetustaseme kontrollimine

Iga paigaldatud aku täpse laetustaseme vaatamiseks pöörake võti asendisse TARVIK (Joonis 16). Märgutulede iga komplekti paigutus vastab asjakohase aku õõnsusele. Kui aku laetustase on liiga madal ja aku vajab laadimist või kui vastavas õõnsuses pole akut, siis aku olemasolu märgutuli ei lülitu sisse.

g348182

Kasutamise ajal

Masina käivitamine

Note: Kasutage akupakki ainult sobivas temperatuurivahemikus; vaadake Tehnilised andmed.

  1. Veenduge, et akupakk (-pakid) on masinasse paigaldatud; vaadake jaotist Akupaki paigaldamine.

  2. Sisestage elektriline käivitusvõti juhtpaneeli.

  3. Keerake võti asendisse TARVIK.

  4. Masina sisselülitamiseks pöörake võti asendisse SISSE (Joonis 17).

    Note: Kui võtit pööratakse asendist VäLJA asendisse SISSE liiga kiiresti, ei pruugi masin käivituda; hoolitsege selle eest, et võti peatuks korraks keskmises asendis TARVIK.

    g347864

    Note: Kui masin lülitatakse sisse ja jäetakse tühikäigule või töötab pikemat aega ilma, et tigu oleks sisse lülitatud, rakendub mootori väljalülitamise ajalõpp, mis lülitab masina välja. Kui masin lülitatakse sel viisil välja, teeb see ajalõpu rakendumisest märku andmiseks piiksu.

ECO-režiimi aktiveerimine

ECO-režiimi kasutamine võib pikendada aku tööaega, vähendades rootori kiirust; kasutage ECO-režiimi alati, kui lükkate lund lühikest vahemaad. Aktiveerige ECO-režiim ECO-lüliti abil nagu näidatud joonisel Joonis 18.

g347866

Akupaki laadimine

Important: Akupakk pole selle ostmise ajal täielikult laetud. Enne tööriista esmakordset kasutamist paigutage akupakk laadijasse ja laadige seda, kuni LED-ekraan näitab, et akupakk on täielikult laetud. Lugege kõiki ettevaatusabinõusid.

Important: Laadige akupakki ainult sobivas temperatuurivahemikus; vaadake Tehnilised andmed.

Note: Akupaki hetkelise laetuse (LED-indikaatorid) kuvamiseks vajutage sellel laadimisnäidiku nuppu.

  1. Veenduge, et aku ja laadija tuulutusavades poleks tolmu ega prügi.

    g290533
  2. Joondage akupaki õõnsus (Joonis 19) laadija keelega.

  3. Libistage akupakk laadijasse, kuni see on korralikult paigas (Joonis 19).

  4. Akupaki eemaldamiseks libistage see tahapoole laadijast välja.

  5. Akulaadija LED-indikaatorite tõlgendamiseks vaadake järgmist tabelit.

    IndikaatortuliNäitab
    Ei põleAkupakk pole sisestatud
    Vilgub roheliseltAkupakk laeb
    RohelineAkupakk on laetud
    PunaneAkupakk ja/või akulaadija on väljaspool sobivat temperatuurivahemikku
    Vilgub punaseltAkupaki laadimise viga*

*Lisateavet leiate .

Important: Aku võib kasutamise vahel lühikeseks ajaks laadijale jätta.Kui akut ei kasutata pikemat aega, eemaldage see laadijast; vaadake Enne hoiulepanemist.

Veoajamine kasutamine

Ettevaatust!

Kui veoajam pole õigesti reguleeritud, võib masin liikuda ettenähtud suunast vastupidises suunas ning põhjustada vigastusi ja/või varalist kahju.

Kontrollige veoajamit ja vajaduse korral reguleerige; lisateabe saamiseks vt jaotist Veotrossi kontrollimine ja reguleerimine.

Important: Kontrollige veotrossi juhul, kui masin liigub ajal, mil veohoob on vabastatud asendis, vt jaotist Veotrossi kontrollimine ja reguleerimine, või viige masin hoolduseks volitatud teenindusse.

  1. Veoajami rakendamiseks vajutage vasak (vedu) hoob vastu käepidet (Joonis 20).

    g001011
  2. Veoajami vabastamiseks laske veohoob lahti.

Kiirust reguleeriva hoova kasutamine

Kiirust reguleerival hooval on 6 edasikäigu ja 2 tagasikäigu asendit. Kiiruse muutmiseks vabastage veohoob ja lükake kiirust reguleeriv hoob soovitud asendisse (Joonis 21). Hoob lukustub igal valitud kiirusel vastavasse sälku.

g322971

Teo/tiiviku hoova kasutamine

  1. Teo/tiiviku ajami rakendamiseks seadke lukustuslüliti hooval tagumisse asendisse; seejärel suruge parem hoob (tigu/tiivik) vastu käepidet (Joonis 22).

    g360687
  2. Teo või tiiviku vabastamiseks laske parem hoob lahti.

    Important: Kui rakendate nii teo/tiiviku hoova kui ka veohoova, lukustab veohoob teo/tiiviku hoova asendisse, vabastades teie parema käe. Mõlema hoova vabastamiseks laske vasakust (vedu) hoovast lahti.

  3. Ärge kasutage masinat juhul, kui tigu ja tiivik jätkavad teo/tiiviku hoova vabastamisel pöörlemist. Kontrollige teo/tiiviku trossi, vt jaotis Teo/tiiviku trossi kontrollimine ja reguleerimine, ja vajaduse korral reguleerige. Vastasel korral viige masin hoolduseks volitatud teenindusse.

    Hoiatus

    Võite ennast või teisi tõsiselt vigastada juhul, kui tigu ja tiivik jätkavad teo/tiiviku hoova vabastamisel pöörlemist.

    Ärge kasutage masinat. Hoolduseks viige see volitatud teenindusse.

Quick Stick®-i kasutamine

Väljutustoru ja selle deflektori liigutamiseks Quick Sticki hoova abil vajutage ja hoidke all sinist päästikut. Väljutustoru ja selle deflektori asendisse lukustamiseks vabastage päästik (Joonis 23).

g001014

Väljutustoru liigutamine

Väljutustoru vasakule suunamiseks vajutage ja hoidke all sinist päästikut ning liigutage Quick Sticki hooba vasakule; väljutustoru paremale suunamiseks liigutage Quick Sticki hooba paremale (Joonis 24).

g018894
  • Juhul kui väljutustoru ei liigu vasakule sama palju kui paremale, veenduge, et tross oleks juhitud käepidemete sisemusse. Vt jaotist Ülemise käepideme paigaldamine.

  • Kui renn ei liigu või ei lukustu päästikukorgi vabastamisel oma kohale, reguleerige väljutustoru lukustuskaablit.

Väljutustoru deflektori liigutamine

Väljutustoru langetamiseks vajutage ja hoidke all sinist päästikut ning liigutage Quick Sticki hooba ettepoole; väljutustoru tõstmiseks liigutage hooba tahapoole (Joonis 25).

g001016

Ummistunud väljutustoru puhastamine

Hoiatus

Kui tigu/tiivik töötab, kuid väljutustoru ei väljuta lund, võib väljutustoru olla ummistunud.

Ärge kunagi puhastage ummistunud väljutustoru kätega. See võib kehavigastusi põhjustada.

  • Väljutustoru ummistusest vabastamiseks püsige töökohas ning vabastage vasak (vedu) hoob. Tigu/tiiviku käitamise ajal suruge käepidemed alla, et tõsta masina esiosa kõnniteelt mõne sentimeetri võrra kõrgemale. Seejärel laske käepidemest lahti, et masina esiosa vastu kõnniteed põrutada. Vajaduse korral korrake, kuni lumi väljutustorust välja tuleb.

  • Juhul kui te ei saa väljutustoru ummistust masina esiosa põrutades lahti, lülitage masin välja ja oodake, kuni kõik liikuvad osad on seiskunud; seejärel kasutage väljutustoru puhastamiseks lumekaabitsat (Joonis 13).

    Important: Väljutustoru ummistusest vabastamiseks masina esiosa kõnniteele põrutamise teel võib põhjustada tõkiste liikumist. Reguleerige tõkiseid ja keerake tõkiste poldid korralikult kinni; vt jaotis Tõkiste ja puhastusplaadi kontrollimine ja reguleerimine.

Kasutusnõuanded

Oht

Masina töötamise ajal tiivik ja tigu pöörlevad ning võivad käsi või jalgu vigastada või amputeerida.

  • Enne masina reguleerimist, puhastamist, ülevaatamist, tõrkeotsingut või remontimist lülitage mootor välja ja oodake, kuni kõik liikuvad osad on seiskunud. Eemaldage võti ja aku ja masinast enne selle hooldamist või puhastamist, et vältida masina kogemata käivitumist.

  • Vabastage väljutustoru ummistusest; vt jaotist Ummistunud väljutustoru puhastamine. Väljutustorust ummistuse eemaldamiseks kasutage lumekaabitsat (Joonis 13), mitte käsi.

  • Püsige masinaga töötamise ajal käepidemete taga ja väljalaskeavast eemale.

  • Hoidke oma nägu, käed, jalad ja mis tahes muu kehaosa või riietus varjatud, liikuvatest või pöörlevatest osadest eemale.

Hoiatus

Tiivikult võib viskuda kive, mänguasju ja muid võõrkehi, põhjustades teile või kõrvalseisjatele tõsiseid tervisekahjustusi.

  • Hoidke ala puhtana kõigist sellistest objektidest, mida tigu võib sisse korjata ja välja paisata.

  • Hoidke kõik lapsed ja lemmikloomad tööpiirkonnast eemal.

Parimate tulemuste saavutamiseks arvestage alljärgnevaga:

  • Kui masin aeglustub koormamise ajal või rattad libisevad, lülitage masin madalamale käigule; vt jaotist Kiirust reguleeriva hoova kasutamine.

  • Kui masina esiosa tõuseb üles, seadke masin madalamale käigule. Kui esiosa on endiselt üleval, tõstke masinat käepidemest üles.

  • Eemaldage lumi nii kiiresti kui võimalik pärast selle mahalangemist.

  • Lükake masinat edasi, kuid laske sellel töötada omal kiirusel.

  • Lume täieliku eemaldamise tagamiseks puhastage ühte trajektoori mitu korda.

  • Laske lumel paiskuda võimalusel allatuult.

Pärast kasutamist

Masina väljalülitamine

  1. Vabastage veoajami ja teo/tiiviku hoovad.

  2. Pöörake võti asendisse VäLJA ja eemaldage võti juhtpaneelilt (Joonis 12).

  3. Eemaldage akupakk (-pakid); vt jaotist Akupaki eemaldamine masinast.

    Note: Kui te masinat ei kasuta, eemaldage akupakk (-pakid) ja võti masinast.

    Note: Kui masin lülitatakse sisse ja jäetakse tühikäigule või töötab pikemat aega ilma, et tigu oleks sisse lülitatud, rakendub mootori väljalülitamise ajalõpp, mis lülitab masina välja. Kui masin lülitatakse sel viisil välja, teeb see ajalõpu rakendumisest märku andmiseks piiksu.Masina taaskäivitamise kohta vt jaotist Masina käivitamine.

Akupaki eemaldamine masinast

  1. Tõstke akupesa kaas üles.

  2. Akupaki vabastamiseks ja selle eemaldamiseks vajutage akupaki riivile (Joonis 26).

    g347853
  3. Sulgege akupesa kaas.

Külmumise vältimine pärast kasutamist

  • Lumistes ja külmades oludes võivad mõned juhtimisseadmed ja liikuvad osad külmuda. Ärge kasutage jäätunud juhtseadiste käsitsemisel liigset jõudu. Kui tekib raskusi mõne juhtimisseadme või osa käsitlemisega, käivitage masin ja laske sellel mõni minut töötada.

  • Pärast masina kasutamist laske masinal mõned minutid töötada, et vältida liikuvate osade jäätumist. Korpusesse allesjäänud lume eemaldamiseks rakendage tigu/tiivik. Pöörake Quick Sticki hooba, et vältida selle jäätumist. Lülitage masin välja ja oodake, kuni kõik liikuvad osad on seiskunud, ning seejärel eemaldage masinalt kogu jää ja lumi.

  • Puhastage väljalasketoru aluselt kogu lumi ja jää.

  • Pöörake väljalasketoru vasakule ja paremale, et vabastada see kogunenud jääst.

Hooldus

Soovitatav hooldusgraafik

HooldusintervallidHooldustoimingud
Pärast esimest 2 tundi
  • Kontrollige veotrossi ja vajaduse korral reguleerige.
  • Kontrollige teo/tiiviku trossi ja vajaduse korral reguleerige.
  • Kord aastas
  • Kontrollige tõkiseid ja puhastusplaati, vajaduse korral seadistage.
  • Kontrollige veotrossi ja vajaduse korral asendage või reguleerige.
  • Kontrollige teo/tiiviku trossi ja vajaduse korral asendage või reguleerige.
  • Kontrollige tiguülekande õli ja vajaduse korral lisage õli.
  • Õlitage kuuskantvõlli.
  • Kord aastas või enne hoiulepanemist
  • Kontrollige rehvirõhku ja täitke need rõhuni 1,16–1,37 bar.
  • Laske volitatud teeninduses kontrollida ja vajadusel asendada veoajami rihm ja/või teo/tiiviku veorihm.
  • Hoolduseks ettevalmistamine

    1. Liigutage masin tasasele pinnale.

    2. Enne masina seadistamist, hooldamist, puhastamist või hoiustamist seisake masin, eemaldage elektriline käivitusvõti ja võtke akupakk masinast välja ning oodake ära kogu liikumise lõpp.

    Tõkiste ja puhastusplaadi kontrollimine ja reguleerimine

    HooldusintervallidHooldustoimingud
    Kord aastas
  • Kontrollige tõkiseid ja puhastusplaati, vajaduse korral seadistage.
  • Kontrollige tõkiseid ja puhastusplaati veendumaks, et tigu ei puutuks kokku sillutatud või kruusakattega pinnaga. Kulumise vältimiseks reguleerige tõkiseid ja puhastusplaati vastavalt vajadusele.

    1. Kontrollige rehvirõhku; vt jaotist Rehvirõhu kontrollimine.

    2. Lõdvendage korpuse külgedel asuvate tõkiste mutrid, kuni tõkised vabalt üles-alla liiguvad.

      g019046

      Important: Tigutera peab olema toestatud tõkistele maapinnast kõrgemal.

    3. Veenduge, et puhastusplaat oleks tasasest pinnast 3 mm kõrgemal ja sellega paralleelne.

      Note: Juhul kui katend on pragunenud, krobeline või ebatasane, reguleerige puhastusplaadi tõstmiseks tõkiseid. Kruusa kattega pindade puhul reguleerige tõkiseid veelgi allapoole, et masin kive üles ei korjaks.

    4. Reguleerige tõkiseid allapoole, kuni need on maapinnaga tasa.

    5. Keerake korralikult kinni korpuse külgedel asuvad tõkiste mutrid.

      Note: Lõdvenenud tõkiste kiireks reguleerimiseks toetage puhastusplaat 3 mm kõrgusele katendist ning seejärel reguleerige tõkised allapoole kuni katendini.

      Note: Liigselt kulunud tõkiste korral võite need ümber pöörata ja kasutamata külje katendi poole seada.

    Veotrossi kontrollimine ja reguleerimine

    HooldusintervallidHooldustoimingud
    Pärast esimest 2 tundi
  • Kontrollige veotrossi ja vajaduse korral reguleerige.
  • Kord aastas
  • Kontrollige veotrossi ja vajaduse korral asendage või reguleerige.
  • Reguleerige veotrossi, kui masin ei liigu edasi- ega tagasikäigu asendis või liigun veohoova vabastamisel.

    Kui vasak (veo)kaabel ei ole korralikult reguleeritud, toimige järgmiselt:

    1. lõdvendage kontramutrit;

    2. vajutage veoajami hooba ja hoidke seda oma kohal (Joonis 28);

      g001011
    3. lõdvendage või keerake trossipingutit kinni, et reguleerida vedru pikkuseks 5,5 cm, nagu näidatud joonisel Joonis 29.

      g030998
    4. Keerake kontramutter kinni (Joonis 29), veendudes, et kaabel on veidi pingul.

    5. Kui veokaabel on korralikult reguleeritud, kuid probleem jätkub, võtke ühendust volitatud teenindusega.

    Teo/tiiviku trossi kontrollimine ja reguleerimine

    HooldusintervallidHooldustoimingud
    Pärast esimest 2 tundi
  • Kontrollige teo/tiiviku trossi ja vajaduse korral reguleerige.
  • Kord aastas
  • Kontrollige teo/tiiviku trossi ja vajaduse korral asendage või reguleerige.
    1. Lõdvendage kontramutrit (Joonis 31).

    2. Suruge teo/tiiviku hooba ja hoidke seda oma kohal (Joonis 30).

      g360687
    3. Lõdvendage või pingutage trossipingutit, et reguleerida vedru pikkuseks 6,6 cm nagu on näidatud joonisel Joonis 31.

      g371834
    4. Keerake kontramutter kinni (Joonis 31), veendudes, et kaabel on veidi pingul.

    5. Lülitage masin sisse ja püüdke teo/tiiviku ajamit sisse lülitada ilma lukustuslülitit tagasi tõmbamata; kui tigu pöörleb, pöörake trossipinguti lahti nii, et tigu ei haakuks.

    6. Kui tigu/tiiviku tross on õigesti reguleeritud, kuid probleem püsib, võtke ühendust volitatud teenindusega.

    Tiguülekande õlitaseme kontrollimine

    HooldusintervallidHooldustoimingud
    Kord aastas
  • Kontrollige tiguülekande õli ja vajaduse korral lisage õli.
    1. Liigutage masin tasasele pinnale.

    2. Puhastage toru ümbrus (Joonis 32).

      g016782
    3. Eemaldage toru käigukastist.

    4. Kontrollige käigukasti õlitaset. Õlitase peaks olema 9,5 mm allpool täiteava.

    5. Kui õlitase on madal, lisage käigukasti GL-5 või GL-6, SAE 80-90 EP käigukastiõli määrdeainet, kuni õlitase on 9,5 mm allpool täiteava.

      Note: Ärge kasutage sünteetilist õli.

    6. Paigaldage toru ülekandesse tagasi.

    Kuuskantvõlli õlitamine

    HooldusintervallidHooldustoimingud
    Kord aastas
  • Õlitage kuuskantvõlli.
  • Õlitage kuuskantvõlli kergelt igal aastal autotööstuse õliga (Joonis 33).

    g019018

    Important: Ärge tilgutage kummist rattale ega terasest hõõrderihmarattale õli, sest see muudab veoajami libedaks (Joonis 33).

    1. Tühjendage kütusepaagist kütus.

    2. Kallutage masinat ettepoole teo korpusele ja kinnitage see nii, et masin ei saaks kukkuda.

    3. Eemaldage tagumine kate (Joonis 34).

      g019019
    4. Liigutage kiirust reguleeriv hoob asendisse R2.

    5. Kastke sõrm mootoriõlisse ja õlitage kergelt kuuskantvõlli.

    6. Liigutage kiirust reguleeriv hoob asendisse 6.

    7. Õlitage kuuskantvõlli teine ots.

    8. Liigutage kiirust reguleerivat hooba mõned korrad edasi- ja tagasikäigu asendisse.

    9. Paigaldage tagumine kate ja kallutage masin tagasi tööasendisse.

    Veorihmade väljavahetamine

    Kui teo/tiiviku veorihm või veoajami rihm on kulunud, õlist läbi imbunud või muul viisil kahjustatud, laske volitatud teenindusel rihm välja vahetada.

    Hoiulepanemine

    Masina hoiundamine

    Important: Hoidke masinat, akupakki ja laadijat ainult sobivas temperatuurivahemikus; vaadake Tehnilised andmed.

    Important: Kui panete akupaki hoiule järgmise hooajani, laadige seda seni, kuni roheliselt põleb 2 või 3 LED-indikaatorit. Ärge hoidke täielikult laetud või täielikult tühjenenud akut. Kui olete valmis masinat uuesti kasutama, laadige akupakki, kuni laadija vasakpoolne indikaator muutub roheliseks või kõik 4 LED-indikaatorit akul muutvad roheliseks.

    • Lahutage toode toiteallikast (st eemaldage pistik toiteallikast või akupakist) ja eemaldage võti; ja kontrollige pärast kasutamist, ega masinal ei ole kahjustusi.

    • Puhastage tootest kogu võõrmaterjal.

    • Ärge hoiustage tööriista paigaldatud akupakiga.

    • Kui masinat ei kasutata, hoidke masinat, akupakki, võtit ja akulaadijat lastele kättesaamatus kohas.

    • Hoidke masinat, akupakki, võtit ja akulaadijat eemal sellistest söövitavatest ainetest nagu aiakemikaalid ja jääsulatusvahendid.

    • Tõsiste tervisekahjustuste ohu vähendamiseks ärge hoiustage akupakki väljas ega sõidukites.

    • Katke koorunud värviga pindu volitatud teeninduses saadavaloleva värviga. Enne värvimist lihvige kahjustatud alad ja kasutage metallosade roostetamise vältimiseks roostekaitset.

    • Pingutage kõik lahtised kruvid, poldid ja kontramutrid. Parandage või asendage kõik kahjustatud osad.

    • Hoiustage masinat, akupakki, võtit ja akulaadijat suletud puhtas ja kuivas kohas.

    Akupaki ettevalmistamine taaskasutuseks

    Important: Pärast eemaldamist katke akupaki klemmid vastupidava kleeplindiga. Ärge üritage akupakki hävitada, lahti võtta ega selle komponente eemaldada.

    Aku vastutustundliku taaskasutuse kohta lisateabe saamiseks pöörduge kohaliku omavalitsuse või Toro volitatud edasimüüja poole.

    Veaotsing

    ProblemPossible CauseCorrective Action
    Masin ei tööta või ei tööta pidevalt.
    1. Mootori väljalülitamise ajalõpp saabus, sest tigu ei olnud pikka aega sisse lülitatud.
    2. Võti lülitati liiga kiiresti asendist Välja asendisse Sisse.
    3. Akupakk on peaaegu tühi.
    4. Akupakk pole korralikult paigas.
    5. Akupakk on väljaspool sobivat temperatuurivahemikku.
    6. Akupakk on ületanud voolutugevuse piiri.
    7. Akupaki juhtmetel on niiskust.
    8. Akupakk on kahjustatud.
    9. Masinal on muu elektriprobleem.
    1. See ei ole probleem; taaskäivitage seade. Masin teeb piiksu, mis annab märku mootori seiskumise ajalõpu saabumisest.
    2. Pöörake võtit aeglasemalt ja hoolitsege selle eest, et võti peatuks korraks keskmises asendis Tarvik.
    3. Laadige akupakki.
    4. Veenduge, et akupakk oleks korralikult sisestatud.
    5. Viige akupakk kuiva kohta, kus temperatuur jääb vahemikku 5 °C kuni 40 °C.
    6. Vabastage käepide ja seejärel vajutage käepideme lülitit.
    7. Laske akupakil kuivada või kuivatage see.
    8. Asendage akupakk.
    9. Pöörduge volitatud teeninduse poole.
    Masin ei saavuta täisvõimsust.
    1. Akupaki nimimahtuvus on liiga madal.
    2. Õhuavad on blokeeritud.
    1. Eemaldage akupakk masinast ja laadige see täielikult.
    2. Puhastage õhuavad.
    Masin piiksub.
    1. Mootori väljalülitamise ajalõpp saabus, sest tigu ei olnud pikka aega sisse lülitatud.
    2. Akupakk on peaaegu tühi.
    3. Masin on ülekoormatud.
    4. Masinal on muu elektriprobleem.
    1. See ei ole probleem; taaskäivitage seade. Masin teeb piiksu, mis annab märku mootori seiskumise ajalõpu saabumisest.
    2. Laadige akupakki.
    3. Kõndige lund koristades aeglasemas tempos või lõhkuge suur lumehunnik enne selle koristamist.
    4. Proovige muid veaotsingu toiminguid, kui häire endiselt töötab, pöörduge volitatud teenindusse.
    Masin töötab, kuid väljutab lund halvasti või üldse mitte.
    1. Masin liigub lumest puhastamisel liiga kiiresti.
    2. Üritate eemaldada liiga palju lund vaalu kohta.
    3. Üritate eemaldada väga rasket või märga lund.
    4. Väljutustoru on ummistunud.
    5. Tigu/tiiviku veorihm on lõdvenenud või rihmarattalt maas.
    6. Tigu/tiiviku veorihm on kulunud või purunenud.
    1. Seadke masin madalamale käigule.
    2. Vähendage ühe vaalu kohta eemaldatava lume kogust.
    3. Ärge koormake masinat üle väga raske või märja lumega.
    4. Vabastage väljutustoru ummistusest.
    5. Paigaldage ja/või reguleerige tigu/tiiviku veorihma; hooldusteabe saamiseks vt www.Toro.com või viige seade volitatud teenindusse.
    6. Asendage tigu/tiiviku veorihm; hooldusteabe saamiseks vt www.Toro.com või viige seade volitatud teenindusse.
    Väljutustoru ei lukustu asendisse või ei liigu.
    1. Väljutustoru lukustuskaabel ei ole korralikult reguleeritud.
    1. Reguleerige väljutustoru lukustuskaablit.
    Masin ei puhasta pinnalt lund korralikult.
    1. Tõkised ja/või puhastusplaat pole korralikult reguleeritud.
    2. Rõhk rehvides pole võrdne.
    1. Reguleerige tõkiseid ja/või puhastusplaati.
    2. Kontrollige ja reguleerige rõhku ühes või mõlemas rehvis.
    Akupakk kaotab kiiresti laengut.
    1. Akupakk on väljaspool sobivat temperatuurivahemikku.
    2. Masin on ülekoormatud.
    1. Viige akupakk kuiva kohta, kus temperatuur jääb vahemikku 5 °C kuni 40 °C.
    2. Lükake masinat väiksema jõuga.
    Akulaadija ei tööta.
    1. Akulaadija on väljaspool sobivat temperatuurivahemikku.
    2. Pistikupesas, millega akulaadija on ühendatud, pole voolu.
    1. Lahutage akulaadija vooluvõrgust ja viige see kuiva kohta, kus temperatuur on vahemikus 5 °C kuni 40 °C.
    2. Pistiku parandamiseks pöörduge litsentseeritud elektriku poole.
    Akulaadija LED-indikaatortuli on punane.
    1. Akulaadija ja/või akupakk on väljaspool sobivat temperatuurivahemikku.
    1. Lahutage akulaadija ja viige akulaadija ja akupakk kohta, kus temperatuur on vahemikus 5 °C ja 40 °C.
    Akulaadija LED-indikaatortuli vilgub punaselt.
    1. Akupaki ja laadija vahel on sideviga.
    2. Akupakk on nõrk.
    1. Eemaldage akupakk akulaadijast, tõmmake akulaadija pistikupesast välja ja oodake 10 sekundit. Ühendage akulaadija taas pistikupesaga ja asetage akupakk laadijale. Kui akulaadija LED-indikaatortuli vilgub endiselt punaselt, korrake seda toimingut uuesti. Kui akulaadija LED-indikaatortuli vilgub pärast kahte katset endiselt punaselt, viige akupakk korralikult aku taaskasutuskeskusesse.
    2. Kui akule kehtib garantii, pöörduge volitatud teenindusse, muul juhul viige see akupakk korralikult aku taaskasutuskeskusesse.