Tehniskās apkopes intervāls | Apkopes procedūra |
---|---|
Pēc katras lietošanas reizes |
|
Rotējošā asmens stumjamo zālienu pļāvēju ir paredzēts izmantot dzīvojamo māju īpašniekiem vai profesionāliem, nolīgtiem operatoriem. Tas primāri ir veidots labi uzturētu zālienu zāles pļaušanai dzīvojamo māju vai komercīpašumos. Tas ir veidots, lai izmantotu Toro 60 V litija jonu akumulatora komplektus. Šie akumulatoru komplekti ir veidoti uzlādei tikai ar Toro 60 V litija jonu akumulatora lādētājiem. Šo izstrādājumu izmantošana mērķiem, kas nav paredzētais lietojums, var būt bīstama jums un blakus stāvētājiem.
Apmeklējiet www.Toro.com, lai iegūtu plašāku informāciju, tostarp drošības padomus, un ekspluatācijas apmācību materiālus, informāciju par piederumiem, saņemtu palīdzību atrast izplatītāju vai reģistrētu savu produktu.
Ikreiz, kad jums ir nepieciešams pakalpojums, oriģinālās ražotāja daļas, vai papildu informācija, sazinieties ar pilnvarota servisa dīleri vai ražotāja klientu servisu un sagatavojiet informāciju par sava produkta modeļa un sērijas numuru. Zīmējums 1 norāda modeļa un sērijas numuru atrašanās vietu uz izstrādājuma. Ierakstiet numurus paredzētajās ailēs.
Important: Ar savu mobilo ierīci jūs varat noskenēt QR kodu uz sērijas numura uzlīmes (ja ir), lai piekļūtu garantijai, daļām un citai izstrādājuma informācijai
Drošības brīdinājuma simbols (Zīmējums 2) parādās gan šajā rokasgrāmatā, gan uz mašīnas, lai identificētu svarīgus drošības ziņojumus, kuri jums jāievēro, lai izvairītos no negadījumiem.
Drošības brīdinājuma simbols parādās virs informācijas, kas brīdina jūs par nedrošām darbībām vai situācijām, un tam seko vārds BRIESMAS, BRĪDINĀJUMS vai UZMANĪBU.
BRIESMAS norāda neizbēgami bīstamu situāciju, kas, ja no tās neizvairās, izraisīs nāvi vai nopietnu ievainojumu.
BRĪDINĀJUMS norāda potenciāli bīstamu situāciju, kas, ja no tās neizvairās, var izraisīt nāvi vai nopietnu ievainojumu.
UZMANĪBU norāda potenciāli bīstamu situāciju, kas, ja no tās neizvairās, iespējams var izraisīt nelielu vai vidēju ievainojumu.
Lai izceltu informāciju, šajā rokasgrāmatā izmantoti divi citi vārdi. Svarīgi aicina pievērst uzmanību īpašai mehāniskai informācijai, un Piezīme uzsver vispārīgu informāciju, kurai jāpievērš īpaša uzmanība.
Šis izstrādājums atbilst visām atbilstošajām Eiropas direktīvām; informāciju, lūdzu, skatiet atsevišķajā izstrādājumam atbilstošajā Atbilstības deklarācijas (DOC) lapā.
SVARĪGAS DROŠĪBAS
INSTRUKCIJAS
Izmantojot elektriskus zālienu pļāvējus, vienmēr jāievēro pamata drošības noteikumi, lai samazinātu ugunsgrēka, elektrošoka un personas ievainojumu risku, tostarp:
Lasīt visas instrukcijas
I. Apmācības
Mašīnas operators ir atbildīgs par visiem negadījumiem vai apdraudējumiem, kas radušies citām personām vai viņu īpašumam.
Neļaujiet bērniem izmantot vai rotaļāties ar mašīnu, akumulatora komplektu vai akumulatora lādētāju; vietējie noteikumi var ierobežot operatora vecumu.
Neļaujiet bērniem vai neapmācītiem cilvēkiem izmantot vai apkopt šo ierīci. Atļaujiet šo ierīci izmantot vai apkopt tikai cilvēkiem, kuri ir atbildīgi, iepazinušies ar instrukcijām un spējīgi to izmantot vai apkopt.
Pirms mašīnas, akumulatora komplekta un akumulatora lādētāja izmantošanas izlasiet visas instrukcijas un piesardzības marķējumus uz šiem produktiem.
Iepazīstieties ar vadības ierīcēm un pareizu mašīnas, akumulatora izmantošanu.
II. Sagatavošana
Neļaujiet darbības zonā atrasties blakus stāvētājiem, jo īpaši bērniem un mājdzīvniekiem.
Neizmantojiet mašīnu bez visiem aizsargiem un drošības ierīcēm, piemēram, novirzītājiem un zāles uztvērējiem, un tikai, ja tās mašīnā pareizi funkcionē.
Pārbaudiet vietu, kur izmantosiet mašīnu un noņemiet visus objektus, kas var traucēt mašīnas darbībai, vai ko mašīna var mest pa gaisu.
Pirms mašīnas izmantošanas pārliecinieties, ka asmens, asmens bultskrūve un asmens bloks nav nodilis vai bojāts. Nomainiet visas bojātās vai nesalasāmās uzlīmes.
Izmantojiet tikai Toro norādīto akumulatora komplektu. Citu piederumu un agregātu izmantošana var palielināt ievainojumu un ugunsgrēka risku.
Iespraužot akumulatora lādētāju strāvas izejā, kas nav 100 līdz 240 V robežās, var izraisīt ugunsgrēku vai elektrošoku. Neiespraudiet akumulatora lādētāju strāvas izejā, kas nav 100 līdz 240 V robežās. Ja nepieciešams, cita veida savienojumam izmantojiet agregāta spraudņa adapteru ar pareizu strāvas izejas konfigurāciju.
Neizmantojiet bojātu vai mainītu akumulatora komplektu vai akumulatora lādētāju, kas var radīt neparedzētu reakciju, izraisot ugunsgrēku, eksploziju vai ievainojumu risku.
Ja akumulatora lādētāja padeves vads ir bojāts, sazinieties ar pilnvarotu servisa izplatītāju, lai to nomainītu.
Lādējiet akumulatora komplektu tikai ar vienu Toro norādītu akumulatora lādētāju. Lādētājs, kas piemērots 1 akumulatora komplekta veidam, var radīt ugunsgrēka risku, izmantojot ar citu akumulatora komplektu.
Lādējiet akumulatoru tikai labi vēdināmā telpā.
Ievērojiet visas uzlādes instrukcijas un nelādējiet akumulatoru ārpus instrukcijās norādītā temperatūras diapazona. Pretējā gadījumā jūs varat sabojāt akumulatora komplektu un palielināt ugunsgrēka risku.
Ģērbieties pareizi – Izmantojiet atbilstošu apģērbu, tostarp acu aizsargbrilles, garās bikses, piemērotus, neslīdošus apavus (nestrādājiet basām kājām vai sandalēs) un dzirdes aizsargus. Sasieniet uz aizmuguri garus matus un nenēsājiet brīvu apģērbu vai vaļīgas rotaslietas, kas var ieķerties kustīgajās daļās. Putekļainos darba apstākļos valkājiet putekļu masku.
III. Darbība
Kontakts ar kustīgu asmeni radīs nopietnus ievainojumus. Turiet rokas un pēdas atstatu no griezšanas zonas un visām kustīgajām mašīnas daļām. Turieties atstatu no visām izmešu atverēm.
Šīs mašīnas izmantošana mērķiem, kas nav paredzētais lietojums, var būt bīstama jums un blakus stāvētājiem.
Pirms mašīnas iedarbināšanas atvienojiet pašpiedziņu (ja tāda ir).
Iedarbinot motoru, nesasveriet mašīnu.
Novērsiet nejaušu iedarbināšanu – Pārliecinieties, ka elektriskā iedarbināšanas poga ir noņemta no elektriskā iedarbināšanas slēdža pirms akumulatora komplekta savienošanas un mašīnas izmantošanas.
Izmantojot mašīnu, pievērsiet visu savu uzmanību. Neiesaistieties nevienā aktivitātē, kas novērš uzmanību; pretējā gadījumā var rasties ievainojumi vai īpašuma bojājumi.
Apturiet mašīnu, noņemiet elektrisko iedarbināšanas pogu, izņemiet akumulatora komplektu no mašīnas un pagaidiet, kamēr visa kustība apstājas, pirms veicat regulēšanu, apkopi, tīrīšanu vai mašīnas glabāšanu.
Izņemiet akumulatora komplektu un noņemiet elektrisko iedarbināšanas pogu no mašīnas ikreiz, kad atstājat to neuzraudzītu vai kad veicat piederumu maiņu.
Neizmantojiet mašīnu ar varu – Ļaujiet mašīnai paveikt darbu labāk un drošāk tādā ātrumā, kādam tā ir radīta.
Esiet uzmanīgs(-a) – Skatieties, ko darāt, un izmantojiet loģisko domāšanu, izmantojot mašīnu. Neizmantojiet mašīnu, kad esat slims(-a), noguris(-usi) vai alkohola vai narkotiku ietekmē.
Neizmantojiet ar akumulatoru darbināmu zālienu pļāvēju lietū.
Darbiniet mašīnu tikai labā redzamībā un piemērotos laikapstākļos. Nedarbiniet mašīnu, ja pastāv zibens risks.
Esiet īpaši piesardzīgs(-a), stumjot atpakaļgaitā vai velkot mašīnu pret sevi.
Vienmēr stāviet stabili un saglabājiet līdzsvaru, jo īpaši nogāzēs. Pļaujiet paralēli slīpumam, nekad uz augšu un uz leju. Esiet īpaši piesardzīgs(-a), mainot slīpumā virzienu. Nepļaujiet pārāk stāvās nogāzēs. Ejiet; nekad neskrieniet ar mašīnu.
Nevērsiet izmešu materiālu pret citiem. Izvairieties no materiāla izmešanas pret sienu vai šķērsli; materiāls var atlēkt jūsu virzienā. Apturiet asmeni(-ņus), šķērsojot virsmas, kas nav zāle.
Uzmanieties no bedrēm, gropēm, izciļņiem, akmeņiem vai citiem slēptiem priekšmetiem. Nelīdzena virsma var likt jums zaudēt līdzsvaru vai pamatu zem kājām.
Slapja zāle vai lapas var izraisīt nopietnus bojājumus, ja jūs paslīdat un saskaraties ar asmeni. Nepļaujiet slapjos apstākļos. Nepļaujiet lietus laikā.
Ja mašīna saskaras ar objektu vai sāk vibrēt, nekavējoties izslēdziet mašīnu, noņemiet elektrisko iedarbināšanas pogu, izņemiet akumulatora komplektu un pagaidiet, kamēr visas kustības apstājas, pirms veicat mašīnas bojājumu pārbaudi. Pirms darbības atsākšanas veiciet visus nepieciešamos remontdarbus.
Apturiet mašīnu un noņemiet elektrisko iedarbināšanas pogu pirms mašīnas iekraušanas transportēšanai.
Ļaunprātīgos apstākļos akumulatora komplekts var izdalīt šķidrumu; izvairieties no kontakta ar to. Ja jūs nejauši saskaraties ar šķidrumu, skalojiet ar ūdeni. Ja šķidrums nonāk jūsu acīs, vērsieties pēc medicīniskas palīdzības. No akumulatora komplekta izlijis šķidrums var izraisīt kairinājumu vai apdegumus.
IV. Apkope un Glabāšana
Apturiet mašīnu, noņemiet elektrisko iedarbināšanas pogu, izņemiet akumulatora komplektu no mašīnas un pagaidiet, kamēr visa kustība apstājas, pirms veicat regulēšanu, apkopi, tīrīšanu vai mašīnas glabāšanu.
Nemēģiniet remontēt mašīnu, izņemot, kā norādīts instrukcijās. Lūdziet pilnvarotam servisa izplatītājam veikt mašīnas apkopi, izmantojot identiskas nomaiņas daļas.
Veicot mašīnas apkopi, valkājiet cimdus un acu aizsargus.
Noasiniet abas neasa asmens puses, lai saglabātu līdzsvaru. Notīriet asmeni un pārliecinieties, ka tas ir līdzsvarots.
Nomainiet asmeni, ja tas ir saliekts, nodilis vai ieplaisājis. Nelīdzsvarots asmens rada vibrācijas, kas var sabojāt motoru vai radīt personas ievainojumus.
Veicot asmens apkopi, ņemiet vērā, ka asmens var kustēties, neskatoties uz to, ka barošanas padeve ir izslēgta.
Regulāri pārbaudiet, vai zāles savākšanas maiss nav nolietojies vai izdilis, un nomainiet izdilušu maisu pret Toro [nomaiņas] maisu.
Vislabākajam sniegumam izmantojiet tikai oriģinālās Toro rezerves daļas un piederumus. Citas nomaiņas daļas un piederumi var būt bīstami, un šāda izmantošana var anulēt garantiju.
Uzturiet mašīnu – Vislabākajam un drošākajam sniegumam turiet griezšanas malas asas un tīras. Turiet rokturus sausus, tīrus un bez eļļu un smērvielu traipiem. Turiet aizsargus vietā un darba kārtībā. Turiet asmeņus asus. Izmantojiet tikai identiskus nomaiņas asmeņus.
Pārbaudiet bojātās mašīnas daļas – Ja ir bojāti aizsargi vai citas daļas, nosakiet, vai mašīna darbosies pareizi. Pārbaudiet nepareizi noregulētas un saistītas kustīgās daļas, saplīsušas daļas, montāžu un citu stāvokli, kas var ietekmēt tās darbību. Ja vien instrukcijās nav norādīts savādāk, lūdziet pilnvarotam servisa izplatītājam salabot vai nomainīt bojātu aizsargu vai daļu.
Kad akumulatora komplekts netiek izmantots, turiet to atstatu no metāla priekšmetiem, piemēram, papīra saspraudēm, monētām, atslēgām, naglām un skrūvēm, kas var izveidot savienojumu no pirmās spailes uz otru. Akumulatora spaiļu īssavienojums var izraisīt apdegumus vai ugunsgrēku.
Regulāri pārbaudiet asmens un motora montāžas bultskrūvju ciešumu.
Kad neizmantojat mašīnu, glabājiet to iekštelpās sausā, drošā vietā, bērniem nepieejamā vietā.
Nepakļaujiet akumulatora komplektu vai mašīnu ugunij vai pārmērīgai temperatūrai. Pakļaušana ugunij vai temperatūrai virs 130 °C var izraisīt sprādzienu.
UZMANĪBU – Nepareizi ekspluatēts akumulatora komplekts var radīt ugunsgrēka, sprādziena vai ķīmisko apdegumu risku.
Neizjauciet akumulatora komplektu.
Nomainiet akumulatora komplektu tikai pret oriģinālo Toro akumulatora komplektu; cita tipa akumulatora komplekta izmantošana var izraisīt ugunsgrēku vai ievainojuma risku.
Glabājiet akumulatora komplektus bērniem nepieejamā vietā un oriģinālajā iepakojumā, līdz esat gatavs(-a) tos izmantot.
SAGLABĀJIET ŠĪS
INSTRUKCIJAS
Drošības uzlīmes un instrukcijas operatoram ir viegli redzamas un atrodas netālu no potenciālās bīstamības zonas. Aizstājiet jebkuru uzlīmi, kas ir bojāta vai trūkst. |
Important: Noņemiet un izmetiet plastmasas aizsargapvalku, kas nosedz motoru, un visu citu plastmasu vai iesaiņojumu uz mašīnas.
Important: Pēc iegādes akumulatora komplekts nav pilnībā uzlādēts. Pirms mašīnas pirmreizējas izmantošanas, skatiet Akumulatora komplekta uzlāde.
Šai procedūrai nepieciešamās detaļas:
Montāžas detaļas (nav iekļautas) | 2 |
Ja vēlams, uzstādiet akumulatora lādētāju droši pie sienas, izmantojot sienas montāžas atslēgas caurumus lādētāja aizmugurē.
Uzstādiet to iekštelpās (piemēram, garāžā vai citā sausā vietā), pie strāvas izejas un bērniem nepieejamā vietā.
Skatiet Zīmējums 3, lai saņemtu palīdzību lādētāja uzstādīšanā.
Virziet lādētāju virs pareizi novietotās detaļas, lai fiksētu lādētāju vietā (detaļa nav iekļauta).
Šai procedūrai nepieciešamās detaļas:
Augšējā roktura salikšana | 1 |
Apakšējais rokturis | 2 |
Bultskrūve (5/16 x 1¾") | 4 |
Atloka pretuzgrieznis (5/16") | 4 |
Izliekts paplāksnis | 8 |
Salieciet apakšējo rokturi, kā parādīts Zīmējums 5.
Modelis | 68810 | ||
Akumulatora komplekta kapacitāte | 10,0 Ah | ||
540 Wh | |||
Akumulatora ražotāja vērtējums = maksimālais 60 V un nominālais 54 V. Patiesais spriegums mainās atkarībā no slodzes. |
Modelis | 81805 | |
Tips | 60 V MAX litija jonu ātrais akumulatora lādētājs | |
Ievade | No 100 līdz 240 V AC ~5,0 A, 50/60 Hz | |
Izvade | 60 V DC 5,5 A MAKS. |
Lādējiet/glabājiet akumulatora komplektu | 5 °C līdz 40 °C* temperatūrā |
Izmantojiet akumulatora komplektu | –30 °C līdz 49 °C* temperatūrā |
Izmantojiet mašīnu | 0 °C līdz 49 °C* temperatūrā |
*Uzlādes laiks palielināsies, ja jūs nelādējat akumulatora komplektu šī diapazona ietvaros.
Glabājiet mašīnu, akumulatora komplektu un akumulatora lādētāju slēgtā, tīrā, sausā vietā.
Toro apstiprinātu agregātu un piederumu izlase ir pieejama izmantošanai ar mašīnu, lai uzlabotu un paplašinātu tās iespējas. Sazinieties ar savu pilnvaroto servisa dīleri vai pilnvarotu Toro izplatītāju, vai dodieties uz www.Toro.com, lai aplūkotu sarakstu ar apstiprinātajiem agregātiem un piederumiem.
Lai nodrošinātu optimālu veiktspēju un nepārtrauktu mašīnas sertifikācijas drošību, izmantojiet tikai oriģinālās Toro nomaiņas daļas un piederumus. Citu ražotāju rezerves daļas un piederumi var būt bīstami.
Important: Izmantojiet akumulatora komplektu tikai temperatūrās, kas ietilpst piemērotajā diapazonā; skatiet Specifikācija.
Pārliecinieties, ka akumulatora atveres ir tīras no putekļiem un netīrumiem.
Paceliet akumulatora nodalījuma vāciņu (A no Zīmējums 11).
Noregulējiet dobumu akumulatora komplektā attiecīgi mēlei uz mašīnas un virziet akumulatora komplektu nodalījumā, līdz tas fiksējas vietā (B no Zīmējums 11).
Aizveriet akumulatora nodalījuma vāciņu (C no Zīmējums 11).
Regulējot griezšanas augstumu, jūsu rokas var nonākt saskarē ar kustīgu asmeni un izraisīt nopietnu ievainojumu.
Izslēdziet motoru, noņemiet elektrisko iedarbināšanas pogu un pirms griezšanas augstuma regulēšanas pagaidiet, kamēr visas kustīgās daļas apstājas.
Nelieciet pirkstus zem korpusa, regulējot griezšanas augstumu.
Pēc nepieciešamības regulējiet griezšanas augstumu. Iestatiet visus riteņus vienā griezšanas augstumā (Zīmējums 12).
Jūs varat pacelt vai nolaist rokturi 1 no 3 pozīcijām, lai izvēlētos sev ērtāko (Zīmējums 13).
Noņemiet abas roktura bultskrūves un atbilstošos uzgriežņus.
Pārvietojiet rokturi vēlamā augstuma pozīcijā.
Fiksējiet rokturi ar iepriekš noņemtajām bultskrūvēm un atbilstošajiem uzgriežņiem.
Pārliecinieties, ka mašīnā ir uzstādīts akumulatora komplekts; skatiet Akumulatora komplekta uzstādīšana.
Ievietojiet elektrisko iedarbināšanas pogu elektriskajā startera slēdzī (A no Zīmējums 14).
Saspiediet asmens vadības stieni un turiet to pie roktura (B no Zīmējums 14).
Nospiediet elektrisko iedarbināšanas pogu un turiet to nospiestu, līdz tiek iedarbināts motors (C no Zīmējums 14).
Jūsu mašīna no rūpnīcas nāk gatava pārstrādāt zāles un lapu atgriezumus atpakaļ zālienā.
Ja mašīnā ir uzstādīts zāles maiss, noņemiet to pirms atgriezumu pārstrādes. Skatiet Zāles maisa noņemšana.
Izmantojiet zāles maisu, kad vēlaties savākt zāles un lapu atgriezumus no zāliena.
Izdilis zāles maiss var ļaut nelieliem akmeņiem un citiem līdzīgiem netīrumiem lidot pret jums vai blakus stāvētājiem, radot nopietnus personas ievainojumus vai izraisot nāvi.
Regulāri pārbaudiet zāles maisu. Ja tas ir bojāts, uzstādiet jaunu ražotāja nomaiņas maisu.
Asmeņi ir asi; saskare ar asmeņiem var radīt nopietnus personas ievainojumus.
Izslēdziet mašīnu un pagaidiet, kamēr visas kustīgās daļas apstājas, pirms dodaties prom no darba pozīcijas.
Izslēdziet mašīnu un pagaidiet, kamēr visas kustīgās daļas apstājas.
Paceliet un turiet uz augšu aizmugures novirzītāju (A no Zīmējums 15).
Noņemiet aizmugures izmešanas aizbāzni, spiežot sakabi uz iekšu ar īkšķi un izvelkot aizbāzni no mašīnas (B un C no Zīmējums 15).
Uzstādiet maisa stieņa galus ierobos roktura pamatnē un pakratiet maisu uz priekšu un atpakaļ, lai nodrošinātu, ka maisa stieņa gali atrodas abu ierobu apakšā (D no Zīmējums 15).
Nolaidiet aizmugures novirzītāju, līdz tas balstās zāles maisā.
Mašīna var izmest atgriezumus un citus priekšmetus pa mašīnas korpusa atveri. Priekšmeti, kas mesti ar pietiekošu spēku, var radīt nopietnus personas ievainojumus vai izraisīt jūsu vai blakus stāvētāju nāvi.
Nekad nenoņemiet zāles maisu un pēc tam neiedarbiniet mašīnu bez mašīnā uzstādīta izmešanas aizbāžņa.
Nekad neatveriet mašīnas aizmugures novirzītāju, kamēr mašīna darbojas.
Lai izmantotu pašpiedziņas stieņa darbību, piespiediet pašpiedziņas stieni pret rokturi un turiet to vietā (Zīmējums 16).
Lai izslēgtu pašpiedziņu, atlaidiet pašpiedziņas stieni.
Note: Mašīna ir piegādāta ar brīvgaitas sajūgiem, kas atvieglo mašīnas vilkšanu atpakaļgaitā. Lai atvienotu sajūgus, jums pēc pašpiedziņas stieņa atlaišanas, iespējams, nepieciešams stumt mašīnu turpgaitā apmēram 2,5 cm vai vairāk.
Šai mašīnai ir 2 asmens ātruma iestatījumi: AUTO (AUTOMāTISKAIS) un MAX (MAKSIMāLAIS).
Pozīcijā AUTOMāTISKI asmens ātrums lielākai efektivitātei tiek regulēts automātiski. Mašīna konstatē griezšanas apstākļu izmaiņas un pēc nepieciešamības palielina asmens ātrumu, lai saglabātu kvalitatīvu griezumu.
Pozīcijā MAX (MAKSIMāLAIS), asmens ātrums vienmēr paliek maksimālajā ātrumā.
Pagrieziet atslēgu atslēgas slēdzī jebkurā pozīcijā, lai regulētu asmens ātruma iestatījumu (Zīmējums 17).
Atlaidiet asmens vadības stieni (A no Zīmējums 18).
Noņemiet elektrisko iedarbināšanas pogu no elektriskā startera (B no Zīmējums 18).
Noņemiet akumulatora komplektu; skatiet Akumulatora komplekta noņemšana no mašīnas.
Note: Kad neizmantojat mašīnu, noņemiet akumulatora komplektu.
Paceliet akumulatora nodalījuma vāciņu.
Nospiediet akumulatora komplekta sakabi, lai atbrīvotu akumulatora komplektu, un noņemiet akumulatora komplektu.
Aizveriet akumulatora nodalījuma vāciņu.
Izvairieties no asmens saskares ar cietiem priekšmetiem. Nekad ar nodomu nepļaujiet pāri nevienam priekšmetam.
Vislabākajam sniegumam uzstādiet jaunu asmeni pirms pļaušanas sezonas sākuma.
Kad nepieciešams, nomainiet asmeni pret Toro nomaiņas asmeni.
Zāle dažādos gadalaikos aug dažādos ātrumos. Vasaras karstumā vislabāk ir pļaut zāli ar 64 mm, 76 mm vai 89 mm griezšanas augstuma iestatījumiem. Vienā reizē nopļaujiet tikai apmēram vienu trešdaļu zāles. Nepļaujiet zem 64 mm iestatījuma, ja vien zāle nav reta vai vēla rudens zāle, kad augšana palēninās. Uzlabotam darbības laikam pļaujiet zāli augstākā griezšanas augstumā.
Pļaujot zāli, kas ir garāka par 15 cm, vispirms pļaujiet ar visaugstāko griezšanas augstuma iestatījumu un mazākā ātrumā; pēc tam labākam mauriņa izskatam pļaujiet atkal zemākā iestatījumā. Ja zāle ir pārāk gara un uz mauriņa ir sakrājušās lapas, mašīna var atvienoties un motors apstāties.
Slapja zāle un lapas mēdz savākties uz lauka un izraisīt mašīnas atvienošanos un motora apstāšanos. Izvairieties pļaut slapjos apstākļos.
Piesargieties no potenciāla ugunsgrēka riska ļoti sausos apstākļos, ievērojiet visus vietējos ugunsdrošības brīdinājumus un iztīriet mašīnu no sausas zāles un lapām.
Mainiet pļaušanas virzienu. Tas palīdz izkliedēt atgriezumus pa mauriņu, lai nodrošinātu vienmērīgu mēslošanu.
Ja nopļautā mauriņa izskats nav apmierinošs, mēģiniet vienu vai vairākus no šiem risinājumiem:
Uzasiniet asmeni.
Pļaujiet zemākā ātrumā.
Paceliet mašīnas griezšanas augstumu.
Pļaujiet zāli biežāk.
Pārklājiet griešanas vālus, nevis pļaujiet pilnu vālu katrā gājienā.
Pēc mauriņa nopļaušanas pārliecinieties, ka caur nopļauto lapu segas ir redzama puse no mauriņa. Jums, iespējams, būs nepieciešams veikt vairākus gājienus pār lapām.
Ja uz mauriņa ir vairāk nekā 13 cm lapu, pļaujiet lielākā griezšanas augstumā un pēc tam atkal vēlamajā griezšanas augstumā.
Samaziniet pļaušanas ātrumu, ja mašīna negriež lapas pietiekoši smalki.
Important: Pēc iegādes akumulatora komplekts nav pilnībā uzlādēts. Pirms instrumenta pirmreizējas izmantošanas novietojiet akumulatora komplektu lādētājā un uzlādējiet to, līdz LED displejā parādās, ka akumulatora komplekts ir pilnībā uzlādēts. Izlasiet visas drošības norādes.
Important: Uzlādējiet akumulatora komplektu tikai temperatūrās, kas ietilpst piemērotajā diapazonā; skatiet Specifikācija.
Note: Jebkurā brīdī nospiediet akumulatora uzlādes indikatora pogu uz akumulatora komplekta, lai parādītu pašreizējo uzlādi (LED indikatori).
Pārliecinieties, ka akumulatora un lādētāja atveres ir tīras no putekļiem un netīrumiem.
Noregulējiet dobumu akumulatora komplektā (Zīmējums 19) attiecīgi mēlei uz lādētāja.
Virziet akumulatora komplektu lādētājā, līdz tas ir pilnībā vietā (Zīmējums 19).
Lai noņemtu akumulatora komplektu, virziet akumulatoru atpakaļ ārā no lādētāja.
Skatiet tālāk redzamo tabulu, lai tulkotu LED indikatora lampiņu uz akumulatora lādētāja.
Indikatora lampiņa | Rādītāji |
Izsl. | Nav ievietots akumulatora komplekts |
Mirgo zaļā krāsā | Notiek akumulatora komplekta uzlāde |
Zaļš | Akumulatora komplekts ir uzlādēts |
Sarkans | Akumulatora komplekts un/vai akumulatora lādētājs pārsniedz vai ir zem piemērotā temperatūras diapazona |
Mirgo sarkanā krāsā | Akumulatora komplekta uzlādes kļūda* |
*Plašāku informāciju skatiet .
Important: Akumulatoru starp izmantošanas reizēm var īslaicīgi atstāt uz lādētāja.Ja akumulators netiks izmantots ilgāku laiku, noņemiet akumulatoru no lādētāja; skatiet Pirms glabāšanas.
Tehniskās apkopes intervāls | Apkopes procedūra |
---|---|
Pēc katras lietošanas reizes |
|
Lai nodrošinātu vislabāko sniegumu, turiet mašīnas apakšu tīru un tīriet zem mašīnas uzreiz pēc pļaušanas. Īpaši raugieties, lai metēji būtu tīri no netīrumiem (Zīmējums 20).
Mašīna var izstumt materiālu no mašīnas apakšas.
Izmantojiet acu aizsargaprīkojumu.
Palieciet darba pozīcijā (aiz roktura), kamēr mašīna darbojas.
Neļaujiet šajā zonā stāvēt blakus stāvētājiem.
Nolaidiet mašīnu līdz tās zemākajam griezšanas augstuma iestatījumam.
Pārvietojiet mašīnu uz noklātas, līdzenas virsmas.
Ieslēdziet mašīnu un ieslēdziet asmeni.
Turiet dārza šļūteni roktura līmenī un vērsiet ūdens strūklu pret labās puses aizmugures riteni (Zīmējums 21).
Note: Ūdens šļakstēs asmens ceļā, iztīrot atgriezumus.
Kad ārā vairs nenāk atgriezumi, apturiet ūdeni un pārvietojiet mašīnu sausā vietā.
Darbiniet motoru dažas minūtes, lai nožāvētu mašīnas apakšu.
Ja mazgāšana nenotīra visus netīrumus no mašīnas apakšas, noskrāpējiet tos.
Izslēdziet mašīnu un pagaidiet, kamēr visas kustīgās daļas apstājas.
Noņemiet elektriskā iedarbināšanas pogu un akumulatoru no mašīnas.
Apgāziet mašīnu uz sāniem.
Notīriet netīrumus un zāles atgriezumus ar skrāpi. Izvairieties no jebkādām raupjām vai asām malām.
Atgrieziet mašīnu darba pozīcijā.
Tehniskās apkopes intervāls | Apkopes procedūra |
---|---|
Pēc pirmajām 25 stundām |
|
Pirms katras lietošanas vai katru dienu |
|
Pēc katras lietošanas reizes |
|
Ik pēc 40 stundām |
|
Ik pēc 50 stundām |
|
Ik pēc 100 stundām |
|
Ja mašīna ir jauna, tai nav pašpiedziņas vai tā mēdz virzīties uz priekšu, regulējiet piedziņas kabeli.
Pārvietojiet mašīnu ārā un uz asfaltētas virsmas stabilas sienas tuvumā, lai droši novērstu mašīnas turpgaitas kustību, kamēr ir ieslēgts dzinējs.
Novietojiet mašīnu ar priekšējām riepām pret sienu.
Note: Pārliecinieties, ka telpa ir labi vēdināta un bez netīrumiem, kurus mašīna varētu mest.
Iedarbiniet dzinēju; skatiet Mašīnas iedarbināšana.
Pavelciet pašpiedziņas stieni pie roktura.
Note: Riteņiem būtu jāsāk griezties, kad pašpiedziņas stienis tik tikko pieskaras rokturim.
Izslēdziet motoru.
Ja jums nepieciešams regulēt mašīnu, rīkojieties šādi:
Ja riteņi negriežas, kad ieslēdzat pašpiedziņas stieni, vilces siksna ir pārāk vaļīga. Pagrieziet riteņu-piedziņas vadības pogu (Zīmējums 22) pulksteņrādītāju kustības virzienā par 1 pagriezienu un atkārtojiet 3 līdz 5 darbību.
Ja riteņi griežas pirms pilnībā ieslēdzat pašpiedziņas stieni, vilces siksna ir pārāk cieša. Pagrieziet riteņu-piedziņas vadības pogu (Zīmējums 22) pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam par 1 pagriezienu un atkārtojiet 3 līdz 5 darbību.
Jaunai vilces siksnai pagrieziet piedziņas-kabeļa regulēšanas pogu pulksteņrādītāju kustības virzienā par vēl 1 pagriezienu, lai ielaušanās periodā atļautu normālu siksnas izstiepšanos.
Note: Jūs varat izlaist šo darbību, ja regulējat lietotu siksnu.
Vienmēr pļaujiet ar asu asmeni. Ass asmens pļauj tīri un neplēšot vai nedriskājot zāles asmeņus.
Izslēdziet mašīnu un pagaidiet, kamēr visas kustīgās daļas apstājas.
Noņemiet akumulatora komplektu; skatiet Akumulatora komplekta noņemšana no mašīnas.
Apgāziet mašīnu uz sāniem, kā parādīts Zīmējums 23.
Tehniskās apkopes intervāls | Apkopes procedūra |
---|---|
Pirms katras lietošanas vai katru dienu |
|
Rūpīgi pārbaudiet asmens asumu un nodilumu, jo īpaši vietās, kur satiekas plakanās un izliektās daļas (Zīmējums 24A). Tā kā smiltis un abrazīvs materiāls var noberzt nost metālu, kas savieno asmens plakanās un izliektās daļas, pirms mašīnas lietošanas pārbaudiet asmeni. Ja pamanāt spraugu vai nodilumu (Zīmējums 24B un Zīmējums 24C), nomainiet asmeni; skatiet Asmens noņemšana.
Note: Vislabākajam sniegumam uzstādiet jaunu asmeni pirms pļaušanas sezonas sākuma. Gada laikā novīlējiet visas sīkās plaisas, lai saglabātu griezšanas malu.
Nodilis vai bojāts asmens var saplīst un asmens daļas var lidot pret jums vai blakus stāvētājiem, radot nopietnus personas ievainojumus vai izraisot nāvi.
Regulāri pārbaudiet asmens nodilumu vai bojājumus.
Nomainiet nodilušo vai bojāto asmeni.
Tehniskās apkopes intervāls | Apkopes procedūra |
---|---|
Pirms katras lietošanas vai katru dienu |
|
Rūpīgi pārbaudiet spēcīgu akseleratora nodilumu (Zīmējums 25). Tā kā smiltis un abrazīvs materiāls var noberzt nost metālu (jo īpaši zonā, kas parādīta Zīmējums 25 kā vienums 2), pirms mašīnas lietošanas pārbaudiet akseleratoru. Ja pamanāt, ka cilne uz akseleratora ir nodilusi līdz asai malai vai ir plaisa, nomainiet akseleratoru.
Nodilis vai bojāts akselerators var saplīst un akseleratora daļas var lidot pret jums vai blakus stāvētājiem, radot nopietnus personas ievainojumus vai izraisot nāvi.
Regulāri pārbaudiet akseleratora nodilumu vai bojājumus.
Nomainiet nodilušo vai bojāto akseleratoru.
Satveriet asmens galu, izmantojot lupatu vai biezu cimdu.
Noņemiet asmens bultskrūvi, bloķēšanas paplāksni, akseleratoru un asmeni (Zīmējums 24).
Tehniskās apkopes intervāls | Apkopes procedūra |
---|---|
Ik pēc 50 stundām |
|
Vīlējiet asmens augšdaļu, lai saglabātu tā oriģinālo griezšanas leņķi (Zīmējums 26A) un iekšējo griezšanas malas rādiusu (Zīmējums 26B). Asmens paliks līdzsvarots, ja noņemat vienādu materiāla daudzumu abās griezšanas malās.
Pārbaudiet asmens līdzsvaru, novietojot asmens centrālo caurumu virs naglas vai skrūvgrieža kāta, kas horizontāli piestiprināts skrūvspīlēs (Zīmējums 27).
Note: Jūs varat pārbaudīt līdzsvaru arī, izmantojot komerciāli ražotu asmens līdzsvarotāju.
Ja kāds no asmens galiem pagriežas uz leju, novīlējiet to galu (nevis griežamo malu vai galu, kas atrodas griežamās malas tuvumā), līdz neviens no asmens galiem nekrīt uz leju.
Uzstādiet asu, līdzsvarotu Toro asmeni, akseleratoru, bloķēšanas paplāksni un asmens bultskrūvi. Pareizai uzstādīšanai asmens burai ir jābūt vērstai pret pļāvēja korpusa augšpusi.
Note: Pievelciet asmens bultskrūvi līdz 82 N∙m.
Mašīnas izmantošana bez akseleratora var likt asmenim saliekties, noliekties vai saplīst, izraisot jums vai blakus stāvētājiem nopietnus ievainojumus vai nāvi.
Neizmantojiet mašīnu bez akseleratora.
Atgrieziet mašīnu darba pozīcijā.
Tehniskās apkopes intervāls | Apkopes procedūra |
---|---|
Ik pēc 40 stundām |
|
Noņemiet aizmugures riteņus un notīriet netīrumus no aizmugures zobratu zonas.
Pēc tīrīšanas uzklājiet uz zobratiem nelielu daudzumu pretsaķeršanās maisījumu.
Note: Ja izmantojat mašīnu ekstremālos apstākļos, tīrot riteņus daudz biežāk nekā ieteikts, pagarinās zobratu kalpošanas mūža ilgumu.
Note: Lai novērstu gultņu blīvju bojājumus, uz gultņiem neizmantojiet augstspiediena ūdens strūklu.
Important: Pēc noņemšanas noklājiet akumulatora komplekta spailes ar lielas slodzes līmlenti. Nemēģiniet iznīcināt vai izjaukt akumulatora komplektu vai noņemt kādu tā komponentu.
Sazinieties ar savu vietējo pašvaldību vai savu pilnvaroto Toro izplatītāju, lai iegūtu plašāku informāciju par atbildīgu akumulatora pārstrādi.
Lai sagatavotu mašīnu glabāšanai pēc sezonas beigām, veiciet ieteiktās apkopes procedūras; skatiet .
Vienmēr izslēdziet mašīnu, pagaidiet, kamēr visas kustīgās daļas apstājas, un ļaujiet mašīnai atdzist pirms tās regulēšanas, apkopes, tīrīšanas vai glabāšanas.
Glabājiet mašīnu vēsā, tīrā, sausā vietā. Apklājiet mašīnu, lai turētu to tīru un pasargātu.
Important: Glabājiet akumulatora komplektu un lādētāju tikai temperatūrās, kas ietilpst piemērotajā diapazonā; skatiet Specifikācija.
Important: Ja glabājat akumulatora komplektu pēc sezonas beigām, uzlādējiet to līdz 2 vai 3 LED indikatori uz akumulatora iedegas zaļā krāsā. Neglabājiet pilnībā uzlādētu vai pilnībā izlādētu akumulatoru. Kad atkal ir nepieciešams izmantot mašīnu, uzlādējiet akumulatora komplektu līdz kreisās puses indikatora lampiņa uz lādētāja kļūst zaļa vai visi 4 LED indikatori uz akumulatora iedegas zaļā krāsā.
Atvienojiet mašīnu no barošanas padeves (t.i. noņemiet akumulatora komplektu) un pēc lietošanas pārbaudiet bojājumus.
Neglabājiet mašīnu ar uzstādītu akumulatora komplektu.
Glabājiet mašīnu, akumulatora komplektu un akumulatora lādētāju slēgtā, tīrā, sausā, labi ventilētā un bērniem nepieejamā vietā.
Glabājiet mašīnu, akumulatora komplektu un akumulatora lādētāju atstatu no korozīvām vielām, piemēram, dārza ķimikālijām un atledošanas sāļiem.
Lai samazinātu nopietnu personas ievainojumu risku, neglabājiet akumulatora komplektu ārā vai transportlīdzekļos.
Notīriet zāles atgriezumus, dubļus un netīrumus no ārējām motora daļām, pārsega un pļāvēja korpusa augšpuses.
Notīriet mašīnas apakšu; skatiet Tīrīšana zem mašīnas.
Pārbaudiet asmens stāvokli; skatiet Asmens pārbaude.
Pārbaudiet akseleratora stāvokli; skatiet Akseleratora pārbaude.
Pievelciet visus uzgriežņus, bultskrūves un skrūves.
Atjaunojiet visas sarūsējušās vai nodilušās krāsotās virsmas ar krāsu, kas pieejama pie jūsu pilnvarotā servisa izplatītāja.
Veiciet tikai šajās instrukcijās norādītās darbības. Visu pārējo pārbaudi, apkopi un remontdarbus jāveic pilnvarotam servisa centram vai līdzīgi kvalificētam speciālistam, ja jūs to nevarat atrisināt saviem spēkiem.
Problem | Possible Cause | Corrective Action |
---|---|---|
Mašīna nedarbojas vai nedarbojas nepārtraukti. |
|
|
Mašīna nesasniedz pilnu jaudu. |
|
|
Mašīnas motors rada pārāk lielas vibrācijas vai troksni. |
|
|
Ir nevienmērīgs griezšanas raksts. |
|
|
Izmetes tekne aizsērē. |
|
|
Mašīnai nedarbojas pašpiedziņa. |
|
|
Akumulatora komplekts ātri zaudē uzlādi. |
|
|
Akumulatora lādētājs nedarbojas. |
|
|
LED indikatora lampiņa uz akumulatora lādētāja ir sarkanā krāsā. |
|
|
LED indikatora lampiņa uz akumulatora lādētāja mirgo sarkanā krāsā. |
|
|